EDİRNE TIR KUYRUKLARI İLE ANILMAYACAK
Kapıkule yolu üzerine kurulan ve Tır sürücülerine sıra numarası veren sistem ile ilgili açıklama yapan Vali Ekrem Canalp , “Edirne bundan sonra Tır kuyrukları ile anılmayacak” dedi.

İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Alpaslan Doğan ve Trakya Gümrükl ve Ticaret Başmüdürü Yaman Ocak’ın katıldığı bilgilendirme toplantısında konuşan Edirne Valisi Ekrem Canalp, Edirne’nin tur kuyrukları ile anılmayacağını söyledi. Kapıkule yolu üzerine kurulan ve Tır sürücülerine sıra numarası veren sistem ile ilgili bilgi veren Vali Canalp, sürücülere sıraları ile ilgili cep telefonlarına mesaj gönderileceğini söyledi.

“İKİ KONU İLE  BİLİNİRDİ”

Edirne’ye atanmadan önce Edirne’yi iki konu ile bildiğini belirten Edirne Valisi Ekrem Canalp, “Edirne’ye gelmeden önce Edirne’yi iki konu ile biliyordum. Birisi Sel baskınları, birisi tır kuyrukları. Tır kuyrukları Edirne için kötü bir imajdı. Bu kuyruklar neden oluyor. Öncelikle şunu görmeli. Kapıkule Dünyanın ikinci büyük sınır kapısı. Burası bizim ülkemizin ekonomisinin  önemli unsurlarındadır. Tır kuyruklarının azaltılması için toplantılar yaptık ve şu an gördüğünüz bir çözüm bulundu. Burada Tır sürücüleri, gümrük kapısı yakınında bulunan tır parkına girmeden önce burada biletini alıyor, sırası belli oluyor ve kuyruk oluşmuyor.Tır sürücüleri bundan sonra gayri ihtiyarı koşullar altında sıra beklemeyecekler” dedi. Edirne’nin tır kuyrukları ile anılmayacağını belirten Vali Canalp, “Tır sürücüsünün cep telefonuna sırası ile ilgili mesajda gidecek” dedi.

Video


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!